Kiedy otwieraliśmy karmę, nie wiedzieliśmy o kawie zbyt wiele, byliśmy jednak na tyle rozgarnięci, żeby kupić jeden z najlepszych dostępnych ekspresów. Przez dwa lata sprowadzaliślmy kawę z lonydńskiej palarni Union Hand-Roasted. Dzięki własnemu zaangażowaniu i pomocy Union nieustannie doskonaliliśmy swoje umiejętności. Zakup pieca i uruchomienie własnej palarni, były naturalną konsekwencją tych działań. Chcieliśmy się uczyć, rozwijać, być niezależni. W 2013 bartek wygrał Mistrzostwa Polski w kategorii cuptasting, zaskakując wielu *w tym samego siebie*" :)

Interesują nas kawy o owocowych profilach. Bez nudy. Zielone ziarno kupujemy za pośrednictwem Nordic Approach (Oslo), Trabocca (Amsterdam).
Przywiązujemy wielką wagę do świeżości i sezonowości zamawianej przez nas kawy. Dzięki współpracy z tymi firmami mamy również dostęp do informacji dotyczących warunków uprawy, odmian, specyfiki plantacji, sposobów obróbki, rodzaju transportu.   

Jesteśmy otwarci na współpracę z właścicielami kawiarni i restauracji, którym zależy  zarówno na jakości oferowanego produktu jak i wysokim poziomie wyszkolenia personelu. Palarnia, przy ul. Św. Wawrzyńca 9, jest doskonałym miejscem do treningów, cuppingów, prezentacji i spotkań.

W ramach współpracy oferujemy nieodpłatne 3 dniowe (15H) szkolenie dla załogi.

Organizujemy również szkolenia dla miłośników kawy, amatorów, zainteresowanych doskonaleniem technik przygotowywania espresso i kaw mlecznych jak i przygotowywaniem kaw metodami przelewowymi. Zainteresowanych prosimy o kontakt.